TEKSTESHQIP

Greta Koci
Mos Thuaj S'ka Kohe
Lyrics
(Feat. Dr. Flori)

Jo mos me thuaj ska kohe
o dua te them dicka
zemer ke forcshpirti im.... ke forcen te njoh

gjithcka filloj si loj me pas loja me beri loder
thonjt i kam ne fyt problemi s'eshte me kaq i vogel
filloj me doze te vogel & me pas shtohej dos pas doze
nuk kish me dite te qeta vetem kohe nervoze
e lindur me fiksime fillonte dita ime isha skllav i saj un nuk kisha me qellime
e vrisja kohen time e mbysja kohen time
gjithcka me zbardhej shum bosh dhe anonime
drejt humneres time terhiqja njerzit e mi te dashur
trishtoja dhe i mbysja me kohen time kaq te zbrazur
me fal zemra ime per gjithcka qe kam bere
a sikur te kem un nje shans te ndryshoj un kete here

Jo mos me thuaj ska kohe zemer ke forc ke forcen te njoh
gjeje motivin te un un per ty jam me shum 2x

e di cdo gje e ka nje cmim fal teje shpirt un po rilind ouu
fal teje un diten tjeter shoh fal teje bota me ndryshoi
e nis te shoh qart un djellin ne agim qe shkoi le te shkoi koha nuk
ka me kthim
mbi te kaluaren time do luftoj te bej nje pun te pres rrugen pa rrugdalje dhe mos te rikthehem kurre
per mua je motiv sic jeta kerkon shpres ashtu do te luftoj per ty i vetem mos te mbes
te kam borxh cdo dit fal teje shpirti im me dhe doren nga i mbytur
i dhe rruge fatit tim

pres vetem nje dite te shoh te kthehesh prap ti pres qe koha te vij
une e ndiej do te vi do te kthehesh tek ti rruga jote ska kthim 2x

Refreni : Jo mos me thuaj ska kohe zemer ke forc ke forcen te njoh
gjeje motivin tek un un per ty jam me shum 2x

DËRGOI:
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200