Dr. Flori
Dr. Flori

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1979-2014)

  • Ndërroi jetë më:
  • 17-11-2014
  • Ndërroi jetë në:
  • Tiranë
  • Emri i vërtetë:
  • Florian Kondi
  • Vendlindja:
  • TiranëBiografia

BIOGRAFIA: Dr. Flori është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i vertetë ishte Florian Kondi i njohur si doktor Flori i grupit WestSide Family. Dr. Flori ishte një ndër tre anëtarët e rep grupit shqiptar të njohur me emrin West Side Family. Rolandi, Miri dhe Flori, dikur shokë në një klase, dikur anëtarë të një prej grupeve më të njohura muzikore të Shqipërisë. Pas suksesit të madh me këngën hit ‘Mesazh’, shikohen në skenën e festivalit të “Këngëve të stinës”, por tashmë jo për të kënduar, por për të pr...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 10