A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dr. Flori

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  100
(1979-2014)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Florian Kondi
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Dr. Flori është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i vertetë ishte Florian Kondi i njohur si doktor Flori i grupit WestSide Family. Dr. Flori ishte një ndër tre anëtarët e rep grupit shqiptar të njohur me emrin West Side Family. Rolandi, Miri dhe Flori, dikur shokë në një klase, dikur anëtarë të një prej grupeve më të njohura muzikore të Shqipërisë. Pas suksesit të madh me këngën hit ‘Mesazh’, shikohen në skenën e festivalit të “Këngëve të stinës”, por tashmë jo për të kënduar, por për të pr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Alban Kondit

Ish-Anëtar i grupit

West Side Family

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Action Bronson

Genc Prelvukaj

Unikkatil

Getoar Selimi

2po2

BimBimma

Olen Cesari

Meda

Adem Ramadani

Ermal Meta


Tags: Dr. Flori, Dr.Flori, Dr Flori, West Side Family, Florian Kondi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019