A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Hala Osmanollaj - Jam Furrtar


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/05/2012

2012-05-17T01:03:08

Kam harru qysh asht sabah te shpija
ah qysh pom shkojn kto vjet e mija
dit e nat pa nal punoj
larg shpijes e n'telefon m'djeg zani fmijes
ahh bre bab ti pse ma nuk po kthehesh
pse kshtu me vjt nga un po fshehesh
am tregon fat kur vjen ajo dit
e met marr ngryk se jam merzit

Refreni 1x
Jam furrtar e më ngushllon kjo buk që e gatuj
edhe pse m'kaloj kjo jet me lot në dhe të huj
jam furrtar e buk i ngi zingjin e fukara
bukën me buk me nxjerr o vlla

Era e bukes te kjo furr e vjeter
më ka shoqru mue tan jetën
dera e shpis gjdo dit m'rrin para syve
e n'vesh m'tingllon zani i fmive
buk e lot e me mërzi m'shkoj jeta
kshtu po kalojn kto vjet e shkreta
malli për familje spom largohet
qdo vjet më shum sa m'vjen e shtohet

Refreni 2x
Jam furrtar e më ngushllon kjo buk që e gatuj
edhe pse m'kaloj kjo jet me lot në dhe të huj
jam furrtar e buk i ngi zingjin e fukara
bukën me buk me nxjerr o vlla
jam furrtar e më ngushllon kjo buk që e gatuj
edhe pse m'kalj kjo jet me lot në dhe të huj
jam furrtar e buk i ngi zingjin e fukara
bukën me buk me nxjerr o vlla


Ky tekst u dërgua nga Ali Jahdauti ( Alche Ja )
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019