Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halil Bytyqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  • Kavaseri Malishevë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
BIOGRAFIA: Halil Bytyqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Ai lindi ne fshatin Kavaseri Malishevë dhe jeton ne Prizeren. Më datë 17 Mars 2014, Feriz Krasniqi & Halil Bytyqi publikojnë videoklipin "N'fushe T'kosoves Lidhet Jezeri". Në vitin 2014, Ise Llapqeva & Halil Bytyqi publikojnë albumin "Lavdi, Lavdi, Lavdi Lexhendave Kombetare". Më datë 5 Dhjetor 2019, Halil, Gjevahire & Visar Bytyqi publikojnë videoklipin "Zani I Babës". Më datë 10 Janar 2020, Ali Krasniqi, Halil Bytyqi & Isë Llapqeva ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Xhevahire Bytyqit

Komente

Asnjë KomentLavdi, Lavdi, Lavdi Lexhendave Kombetare (2014)

Te Puthsha Qarkun Moj Drenice

Cka Po M'rrin Karshi Karshi

Vol. 2 (Sali Syla)

Dasma Ne Gollak Me Krismat E Lirise

Lulezoi Fusha, Lulezoi Mali

Vol. 1 (Azem Bejta)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sevdi Malsia

Demir Krasniqi

Zejnullah Bajrami

Met Sadiku

Shaip Bytyqi

Enver Petrovci

Gazmend Pallaska

Qazim Beka

Ejup Rexha

Xhevat Kelmendi

Tags: Halil Bytyqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet