Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhevahire Bytyqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
BIOGRAFIA: Xhevahire Bytyqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Ajo ka bere shkollimin ne Prizren. Babai i saj eshte Halil Bytyqi dhe nena e saj quhet Zize Bytyqi. Më datë 4 Dhjetor 2008, Xhevahire Bytyqi publikon videoklipin "Kam Besu Ne Dashuri". Më datë 14 Maj 2018, Xhevahire Bytyqi publikon videoklipin "Djal Hastreti". Më datë 14 Maj 2019, Xhevahire Bytyqi publikon videoklipin "Shoqja E Zemres". Më datë 5 Dhjetor 2019, Halil, Gjevahire & Visar Bytyqi publikojnë videoklipin "Zani I Babës"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


E bija e

Halil Bytyqit

Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vjollca Selimi

Valbona Spahiu

Syzana Jashanica

Elida Kryeziu

Lumnije Ramadani

Zhaku

Marsida Saraçi

Elona Leka

Dafina Kastrati (Gjakove)

Gresa Ahmeti

Tags: Xhevahire Bytyqi, Xhevahire Bytyci, Xheva, Xhevaire Bytyqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet