Më mbaj mend (për 1 muaj)


Halil Bytyqi & Naim Krasniqi - Kenga E Veles
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Veles".
3. Video është e këngës "Kenga E Veles", por nuk këndohet nga Halil Bytyqi & Naim Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Halil Bytyqi & Naim Krasniqi - Kenga E Veles  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

31/03/2013

2013-03-31T20:58:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenga E Veles" kënduar nga Halil Bytyqi & Naim Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Halil Bytyqi & Naim Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Labinot Rexha - Kenga E Veles

o bre vele bre lumi vele a t'bjen men o velo imeri
a t'bjen men o velo imeri a imero gojo sheqeri

Hoxhollaro ju o sa jeni a çetapet o ju o qe i keni
o çetapet o ju o që i knoni velen temo miro tma lani

kur e qiten o velen n'tabut e zemra nanes ati ti kupi
kur e quno velen te vorri zemra nanes ati o i kupi

Remzie Osmani - Kenga E Veles

Ooo more Velo i lumi Vele
O a t'bjen n'men o
Per mue t'mjerin
Oh vaj medete

Ooo a t'bjen n'men o more
Per Ymerin o per Ymerin
At goj o sheqerin
Oh vaj medete

Ooo hoxhallar o more
Ju o sa jini
O pash Qitapet o qe i kini
Oh vaj medete

Ooo pash Qitapet o
Ju hoxh qe knoni
O Velen tem ma mir o t'ma lani
Oh vaj medete

Ooo kur e çiten Velen o n'tabute
O zemra nanes at dit
O ju kepute
Oh vaj medete

Ooo kur e çun o Velen o te vorri
O zemra nanes at dit
I gopi
Oh vaj medete
Më Shumë Këngë Nga Halil Bytyqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë