Më mbaj mend (për 1 muaj)


Halil Bytyqi & Ise Llapqeva - Aga Hasan Aga
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aga Hasan Aga".
3. Video është e këngës "Aga Hasan Aga", por nuk këndohet nga Halil Bytyqi & Ise Llapqeva.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Halil Bytyqi & Ise Llapqeva - Aga Hasan Aga Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

08/01/2014

2014-01-08T12:17:15+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Aga Hasan Aga" kënduar nga Halil Bytyqi & Ise Llapqeva.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Teuta Selimi - Aga Hasan Aga

Koka kan Aga Hasan Aga
Poj lshon vjetat kah po turmahalla
O zatet n'qiken Poturesheee
Ja kan nis o me lu e me kesheee
Te dy bashk e kan lidh nje beseee
Kur ti bajna ka 15 vjet te dy bashk keme hy n'gjerdekeee
Nje shtrig plak o i paska ngue nanes t'Ages shkoj e i ka kallzueeee.

Nana e Ages ather qka po ban ner Begler Nusen ja ka nzoneee
Ka ardh dita darsmen e kan baeee
Me tupana e me kangatareee
Me shyhret nusen ja kan pru eee
Hasan Aga dhanderr zdon me shku ee
Daj e miq me zor e kan qu eeee
Pse nuk flet Aga nusja ju drejtu a spo t'dokem a boll qeiz s'tkam prueee.

Boll e mir oh paske qelluee me i qik tjeter une jam besatu eee
Hasan Aga besen ki me majteee
Rrogtaresh e jotja kam me u ba eee
Merzit Aga i leter e ka shkru eee
N'sabah nanes, nuse me ja queeee
Se per bes une jet kam me nrrueee
Se kta krushq xhemat me u marueee
Me tupana te vorret me me queee.

Qika poturesh ne kam o quee
Kta xhemat oj Nan a jan tranu
Me tupana xhanazen tu qu eee
Hasan Aga oj bi jet ka ndrru eee
Ateher qika para u paska dal ta shoh Agen per mu jete ka dhan
Nuk du Agen n'vorr vetem me lan per skaj vorret jav paskan maru
Permi vorre lule kan lulzu eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

Mahmut Ferati - Aga Hasan Aga

Koka kane aga Hasan Aga.
Po i qon vjetat kah potur mahalla.
Është zatet n'qikën potureshe.
Ja kan nis o me lu e me keshe.
Të dyt bashk e kane lidh një bese:
Kur ti bajna ka 15 vjete,
të dyt bashk kem me hy n'xherdeke.
Ni shtrig plak o i paske ngue.
Nanës t'ages shkoj e i ka kallxuuuu uuujuuueeee.

Nanë agës ather qka po bane.
Nër begler nusen ja ka zane.
Ka ardh dita, darsmen e kane bae.
Me tupana e me kengatare.
Me shyhret, nusën ja kan prue.
Hasan aga dhandër s'don me shkue.
Daj e mixh, me zor e kan que.
Pse nuk flet o, nusja ju drejtue,
a spo t'dukëm, apo cejz st'kamë pruuuu uuujuuueeee.

Boll e mir o paske qellue.
Me i'qikë tjetër unë jam besatue.
Hasan age, besën ki me mbajte,
rogtareshë e jotja kam me u bae.
At her aga leter e ka shkrue
Nga moj nüse ti qka me t kallxue
N’saba nanës letren me ja que
Se për gjall aga jetë me ndrrue
me tupana te vorrët me m'quë uuu uuujuueee.
 
Qika poturesh në kamë është que:
kta xhemat, oj nanë, a jane tranue,
me tupana xhenazën tuj que.
Hasan aga, oj bij, jetë ka ndrrue.
Ather qika para u paska dale:
ta shoh agën, per mu jetë ka dhane.
Nuk du agen n'vorr vetëm me lane.
Per skej vorrët jau paskan marrue.
Përmbi vorre lulët kanë lulzuuu uuuujuuueeeee
Më Shumë Këngë Nga Halil Bytyqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë