Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ise Llapqeva

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  21
(1944-2020)  
BIOGRAFIA: Ise Llapqeva është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Në vitin 2014, Ise Llapqeva & Halil Bytyqi publikojnë albumin "Lavdi, Lavdi, Lavdi Lexhendave Kombetare". Më datë 10 Janar 2020, Ali Krasniqi, Halil Bytyqi & Isë Llapqeva publikojnë videoklipin "Odat Tona Janë Kanë Shkollë". Më datë 14 Shtator 2020, Ka ndërruar jetë këngëtari i mirënjohur i folklorit shqiptar, Isë Llapqeva, në moshën 76-vjeçare. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur vëllai i tij, këngëtari Hamzë Llapqeva: "Miq dhe das...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Hamez Llapqevës

Komente

Asnjë Koment



Lavdi, Lavdi, Lavdi Lexhendave Kombetare (2014)

Te Puthsha Qarkun Moj Drenice


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mhill Krasniqi

Fadil Llugaxhiu

Agim Baftjari

Isa Veliu

Rifat Draga

Qamili I Vogel

Ismet Demaj

Fatmir Bajra

Dervish Dervishi

Gëzim Ahmetaj

Tags: Ise Llapqeva, Isa Llapqeva


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet