Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hamez Llapqeva

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  • Llapqevë 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Hamez Llapqeva është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore rapsodike dhe popullore folklorike. Fillet e para te karrieres se tij shihen qe kur i mbush 7 vjet, dhe kryen shkollen e mesme te muzikes ne "Lorenc Antoni" Prizren. Kengen e ka treashegim nga babai dhe nga vellau, Is Llapqeva. Eshte i martuar dhe ka 4 femije, dy vajza e dy djem, nga te cilet djali i madh Albrimi, eshte nje kengetar i zoti, i cili kryen studimet ne "Akademine E Arteve" ne Prishtine per solo kendim. Jeton dhe vepron ne Prizren. Ka edituar nje numer te madh kenges...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Ise Llapqevës

Komente

Asnjë Koment

Gjithe Shqiptaret Ne Nje Shpi (2019)

☆☆☆☆☆

S'bahet Dasma Pa Gurbetgji (2018)

★★☆☆☆

Te Dashuroj (2016)

★★★★★

Live

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Hamez Llapqeva, Hamz Llapceva, Hamzë Llapçeva, Hamze Llapceva

Komente 0