Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Halil Bytyqi & Naim Krasniqi - Lulezoi Fusha, Lulezoi Mali  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

24/09/2014

2014-09-24T08:03:04+00:00

Më Shumë Nga

Naim Krasniqi (Rapsod)

Këngë e albumit:

"Lulezoi Fusha, Lulezoi Mali"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lulezoi Fusha, Lulezoi Mali" kënduar nga Halil Bytyqi & Naim Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Halil Bytyqi & Naim Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Afrim Muciqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Lulzoi fusha luzoi mali
Lulzoi fusha luzoi mali
O More bukuri na ka ra dynjas
Ku mje bir o qe me ka marr malli
A syt e mi jan mbushur me lot
More po vet nana a per djal te vet

O more ku e kam djalin ku me ka met
Ai ka vdek ai ka maru a vorri I tij ju ka rrafshu

A zgjohem heret o para diellit
Ooooooo more dola n bahqe me shikju
A thu zgjohet I dekni pej vorri
Per me ardh me nejt me mu

More dallendyshe a qe fluturoni
O more po ja u la ni porosi
Ne sheher timin ku te kaloni
A thuju ka vdek qaj djalo I riMë Shumë Këngë Nga Halil Bytyqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet