Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halit Gashi - Këngë Për Mujë Krasniqin Dhe Beqir Gashin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

1.

Sot bylbylit ju ndal kanga
Sot pranveres ju vune prangat
Malet shkruajne kange trimnie
Kanga shkrihet n'gjak lirie o hej.

Sa shume gjethe rane n'kete stine
Kangen n'shpirt, n'zemer lirine
Vjeshta erdhi me shume varre
Kanga t'ngritet n'lapidar o hej.

Kanga rritet n'krahe t'lirise hej
Pushka ndizet n'tel t'qiftelise
Kange e Mujes shpirt shqiptari
Udheton me Adem Jasharin hej.

Kanga rritet n'krahe t'lirise hej
Pushka ndizet n'tel t'qiftelise
Kange e Mujes shpirt shqiptari
Udheton me Adem Jasharin hej.

2.

Kur k'non Beqa flet shqiptari
T'gjithe herojte ngriten prej varri
Muja trimi i prin kolones
I rreshton ne balle t'Kosoves o hej.

Kanga e tyre atdhetare
Nuk vdes dot jo as nder varre
Muja e Beqa ne nje balle
Tash u kthyen vete ne kange o hej.

Kanga rritet n'krahe t'lirise hej
Pushka ndizet n'tel t'qiftelise
Kange e Mujes shpirt shqiptari
Udheton me Adem Jasharin hej.

Kanga rritet n'krahe t'lirise hej
Pushka ndizet n'tel t'qiftelise
Kange e Mujes shpirt shqiptari
Udheton me Adem Jasharin hej.

Kange e lot te krenarise
M'pikon n'tela t'qiftelise
Muje Krasniqin kam perballe
Shok te pushkes dhe kengetar o hej.

Bashke kendojme nje kange te re hej
Qe po thuret tash per ne
Zeri m'dridhet, qiftelia
Sa e shtrejte qenka liria o hej.

Bashke kendojme nje kange te re hej
Qe po thuret tash per ne
Zeri m'dridhet, qiftelia
Sa e shtrejte qenka liria o hej.


Ky tekst u dërgua nga  MentorHalit Gashi
Publikimi: 06/07/2009


Halit Gashi - Këngë Për Mujë Krasniqin Dhe Beqir Gashin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Mujë Krasniqin Dhe Beqir Gashin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Mujë Krasniqin Dhe Beqir Gashin", por nuk këndohet nga Halit Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Halit Gashi:


Komente 0