Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hamit Kastrati & Perparim Brati - 100 Vjetori Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ka hapë shqipja kraht e lehtë
ne jubile herojti dhe
shtet shqiptare qe 100 vjet
Oooo ora e kombit po troket

I thërret bijt e Kastriotit
jemi ne prag t´bashkimit te kombit
n´kete gezim te madh po tundet dheu
oooo n´balle te herojve Skenderbeu

Me shpat ne dore shqiponja e malit
zë po i lshon Ismail Qemalit
Ftes po shkruajm na edhe Naimit
oooo ne adres te Fishtes e te Boletinit

I shkoj fjala legjendarit
Kosovs te kuqe të Adem Jasharit
O Pellazg me plisa te bardh
Oooo Çam, Malesore e Kosovarë

Kur te bashkohet nje Shqipni
Atehere thoni Bac u kry
Zemra e Arberit n´kraharorë
ooooo rreh me 28 nentore

Ky Flamur ne kete dite ka le
Një Shqipni do t´jetë mbi dhe
Ky Flamur ne kete dite ka le
Një Shqipni do t´jetë mbi dhe


Ky tekst u dërgua nga Ali Rexhepi

Hamit Kastrati & Perparim Brati - 100 Vjetori
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "100 Vjetori".
3. Video është e këngës "100 Vjetori", por nuk këndohet nga Hamit Kastrati & Perparim Brati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hamit Kastrati:


Komente 0