Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hamit Kastrati & Perparim Brati - Kenge Kurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ooo ntelefon o tuj fol me djal
m‘kputi nshpirt o kur mtha ni fjal
Shite shpin o kurdush o bab
O shpres nuk ka nshqipni me ardh

Shum e shtir o kjo fjal per mue
Shpirti krejt oh mu ka ligshtue
Qka po thue o bir a po e din
O qysh pom thue me shit shpin

Me shit trullin o ku jam rrit
Ku kam fol e kam knu shqip
Kurr se baj o baba ket krim
O se shes shpin o biri im

Per kto fjal qe po mi thu
Vjen ni dit ke meu pendu
Mos lakmoj o parja kerkuj
O sosht i joti veni huj

Pot baj be o pasha dy syt
Venin tuj o keni me lyp
Mos lasht Zoti nbot kerkon
Pa ven tvet e pa vatan

Mos lasht Zoti nbot kerkan
O pa ven tvet e pa vatan


Hamit Kastrati & Perparim Brati - Kenge Kurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Kurbeti".
3. Video është e këngës "Kenge Kurbeti", por nuk këndohet nga Hamit Kastrati & Perparim Brati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hamit Kastrati:


Komente 0