A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hashim Shala

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  55
(1936-2018)  
  • Vendlindja:
  • Verbofc 
BIOGRAFIA: Hashim Shala është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Shala ishte një ndër rapsodët me të dashur shqiptar. Shala një jetë të tërë ia kushtoi këngëve për atdhe dhe liri, këngët e tij ishin shumë të dëgjueshme dhe të pëlqyeshme nga publiku shqiptar. Hashim Shala u lind në Verbofc të Drenicës nga një familje bujare me traditë kombëtare. Qysh si femijë, e pastaj në rini e më vonë në moshen e pjekurise i fjeti në zemër të kënduarit e melodise popullore në solo si dhe së bashku me vëllezerit e tij: Mus...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Ne Luft Radishev E Caralev


» Dërgo Një Këngë »

Rrushe Mori Rrushe


Artistë Të Ngjashëm:

Salih Bajrami-Krasniqi

Behxhet Korpuzi

Tahir Drenica

Isuf Berisha

Nexhat Vitia

Ali Krasniqi

Augustin Ukaj

Rizah Bllaca

Bajrush Doda

Sali Mani


Tags: Hashim Shala

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019