Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hashim Shala - Kënga E Zanës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Zana e ime
Rrushi i Kosoves
Larg na shkove
Ne fund te botes

Gjyshin vetem
Si me lane
E gjyshja
Veç ka don me u tha

Qe te rritem
Me dashuri e
E te deshtem
Si zog ne gji

Zana ime
Ti u bofsh e madhe
E na u kthefsh
N'Kosoven nane

Ti u kthefsh o
Shpejt te votra
Me shume vllazen
Edhe motra

Mos na harroni
Ju filiza
Here do kure
Ju pret vendlindja

U fton Kosova
Dhe ju don e
Ajo bijt
Kurre s'i harron

Nana shqipe
Prap zemerohet
Bijt e saj o
T'i largohen

Sikur qielli
Qe i ka yjt e
Prane na duhen
Neve femijet

Do te shkon larg
Do t'kemi paqen
Do te bashkohem
Dhe t'perqafem

O dhe t'perqafem o


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Hashim Shala - Kënga E Zanës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Zanës".
3. Video është e këngës "Kënga E Zanës", por nuk këndohet nga Hashim Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:


Komente 0