Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hashim Shala - Erdh Nji Vajzë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Erdh nji vajze o
M'u dertu e
Aman o vlla e
N'kange me m'vnue

Per nji plak o
M'kane feju e
Jeta ime
Ka maru e

Le ta merr vesh o
Mbare vendi
Qe mu baba
M'ka burgu e

Si s'pat dert o
Hiç per mu e
Sot mu t'mjeren
M'ka zezu e

Mori shoqe
Ori motra
Kurre perjete
S'kemi o me u pa e

Jete e zez mu
Veç me mbet e
Veç jetoj
Si jaku n'vet e

Na ç'u bam
Per kete dynja e
Rruje mikun
Qe ke nxan e

I ra vetit
Me shibet e
N'qafe e past o
Baba i vet e


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Hashim Shala - Erdh Nji Vajzë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Erdh Nji Vajzë".
3. Video është e këngës "Erdh Nji Vajzë", por nuk këndohet nga Hashim Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:


Komente 0