Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hashim Shala - Kënga E Qiraxhive Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kush ka gru e kush ka femi
Dhe nuk ka as toke as shpi e
S'e len malli me buk me u ngi
Gjithe n'dyr t'huja qiraxhi e

Merr çdo pune e ter gjallni
Shokeve te vet ju kan lakmi e
Kan bo kerre kan ba shpi
Per gjithçka e kan liri e

Ai qe ka vendin e vet
Zemra i mbushet ne gezim e shtet
Qiraxhijt na i perlan malli
E kalojne jeten ne vorr per se gjalli

Mysafir kur t'u vjen ndokush
Zemra u dixhet si zore ne prush
Jo aspak s'ju vjen merzi
Por nuk kan vend ku me i shti e

S'shkohet jeta ne shpi te huej
Menxi e pret me u nderrue muej
Por i pari kur te vjen
Çka perpara me i dhan vend e


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Hashim Shala - Kënga E Qiraxhive
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Qiraxhive".
3. Video është e këngës "Kënga E Qiraxhive", por nuk këndohet nga Hashim Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:


Komente 0