Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Hija E Jetes
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  7
Këndon kryesisht: hip-hop

Hija E Jetes është grup artistësh i njohur. GRUPI Hija e Jetes u themelua ne fund te vitit '96 nga dy antaret e ketij grupi Fatmir Miftari "Don Pizhi" dhe nga Murat Abazi. Ata ne vitin 98 publikunan nje album te qujatur BACK IN THE GAME dhe me kete album bene nje arritje te madhe e sidomos me kengen te quajtur HIJA E ZEZE qe me klipin e kesaj kenge arriten kulminacionin e hip hop-it sa qe u shfaqen ne MTV. Hija e jetes nuk u ndal me kaq ata ne vitin 2002 bene albumin e dyte te quajtur "Fol Çka?", qe po ashtu kishte hite te medha, por edhe bashkpunemet nuk munguan. Pas ne pauze prej me shum se 3 viteve hija e jetes e bene nje album tjeter me saktesisht ne vitin 2005 te quajtur QE SHUM VJET qe ne kete album ata bene 2 klipe: "o sa lezet" dhe "rreh shuplaka".

si gjithmon per kete grup per tekste u perkujdes antari
fatmir miftari a.k.a don pizhi qe beri nje pune te pa lodhshme po me shum knaqesi dhe hite te reja.

Në vitin 1998, Hija e Jetes publikojnë albumin "Back In The Game".

Në vitin 2002, Hija e Jetes publikojnë albumin "Fol Çka?".

Në Dhjetor 2005, Hija Jetes marrin pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "Rreh Shuplaka".

Në vitin 2007, Hija E Jetes publikojnë albumin "Qe Shumë Vjet".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  fitas  

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet