TEKSTESHQIP

Hysni Zeqiri
Shuaje Këtë Zjarr
Lyrics

kalojm buzë detit te dy
kujtojm qka lame dje
kam kohe qe ndjeja se ti akoma m`pelqen
valet per ne duken muzik dhe hapat qe ndjej
merr nje ritem prej teje kjo zemer
ah sa m`rrah shpejt

zemer ti veq mbylli syt dhe fluturo
kjo dite eshte per ne te dy asgje mos mendo
disa minuta me shume du ti kalojm
jepmi ato syte e tu dhe parajsen me ty te shijoj

ref:
shuaje kete zjarr, qe se shun as val e detit
shuaje kete zjarr se zemra peng me mbeti
shuaje kete zjarr me syt qe mbejn per veti
shuaje kete zjarr
Renditja:
Top 200