A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Ibrahim Kasami - Ti Je


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2015

2015-12-31T09:09:05


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti Je" kënduar nga Ibrahim Kasami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ibrahim Kasami i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lannex - Ti Je

1:
Si dje edhe sot - per ty derdha lot
Nese hala po qaj - sosht faji jot
kuptoj inatin tond - e pse ti keq flet
edhe ti qite lot - amo mo nuk um pret

Si me ni koh - prap kthena tboj zo
Po zonin ton se ni - se ti mo sdon kurxho
shum per mu ki bo - kuptoj pse je nervoz
dikur t'thash pot lo - e ti m'thave mos

E tash sun tnxo - badihava pres mesash
pajtona me ty edhe kur mthu degazh
pse t'lash, nuk t'thash rri po veq shko
qka tdhash? sen sdhash e tash ti sje mo

nuk fol per dashni as n'anderr kur t'shoh
e kom ni foto loti pikon ne to
loti pikon ne to - loti pikon mbi to
e kom ni foto hej zemer mos harro se ..

reff:
ti je ftofti i janarit
ti je nxeti i ksaj vere
ti je jeta e kti djalit
t'lutem eja veq ksaj here

ti je ftofti i janarit
ti je nxeti i ksaj vere
fluturo si pllumb i malit
edhe eja veq ksaj here

rep:1
ke thon ke premtu diqka
mke lon ke shku dika
Tut lyp kom met kerka
un e ti e dim sa jena dasht na

i njejti jom pot thom, ti ngom
kur un st'kom harru smuj met thon harrom
besom,qe tdu e s't'ndrroj me kerkon
zonin ton t'omel mo se ni ntelefon

x2
prap shum mir ndina qe zemra pot do
ora njo mi njo ti e nje kush o
smuj me pranu smuj me thon jo
qe ti sje me mu e nuk te kom mo

Qendra - Ti Je

Qendra
Sa her ne rrug ata e takoj
Zemra per ta m'rreh
Dit edhe nat per ta menoj
Po s'mundem me u shpreh
Syt e saj t'bukur
i dashuroj
Per ta jam tuj ndje
Tjerat shikoj per ty mendoj
Se e vetmja per mu je

ref.qendra
Ti je , ti ti je
Ajo qe ma mori zemren time
Se ti je ti ti je
Te mbaj ne zemren time

fjolla
ti je ti ti je
ai qe more zemren time
se ti je ti ti je
te mbaj ne zemren time

N'zemren tem veq ti jeton
qdo moment du met pas ngat
zemra jem asht veq e jotja
veq ty t'kujtoj qdo nat (2x.)

Agushi.
Do te vij e te takoj
Do me presesh t'perqafoj
Shpirti im per ty jetoj
Te kam afer kur mendoj
Ylli yt do behem sot
Sa dua ta kem o zot
Nuk dua ta vazhdoj kot
Dua ta kem edhe shum mot

Qendra
Ti je ti ti je
Ajo qe more zemren time
Se ti je ti ti je
Te mbaj ne zemren time


Fjolla.
Ti je ti ti je
Ai qe more zemren time
Se ti je ti ti je
Te mbaj ne zemren time
N'zemren tem veq ti jeton
Qdo moment du met pas ngat
Zemra jem asht veq e jotja
Veq ty tkujtoj qdo nat (4x.)

Klinti Çollaku - Ti Je

U be shume kohe qe zemra ime te kerkon,
dhe cdo sekond kalon me mallin qe me djeg.
Dua shume te te takoj, kohen ta ndaloj
vec per ne te dy.
Je kaq afer edhe larg, dua te t'kem prane,
prane te ndiej.
Si te te gjej ne mes te shiut qe s'pushon?
Sterkala uji lagin shpirtin tim te thate.
Si nje toke ne shkretetire, etur jam per ty,
te te kem.
Vdesin ditet kur nuk je, stinet nuk i ndiej,
ikin tej.
REf: Ti, je ajri qe marr fryme,
dhe pa ty zemra nuk rreh.
Je plot'sia shpirtit tim
ti je, ti je...
Dita ime kur agon,
edhe endrra kur une fle.
Je plot'sia shpirtit tim
ti je, ti je...(2x)
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019