A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Ibrahim Kasami - U Knaqem


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/11/2017

2017-11-22T19:37:45

Song from the album:

"Hej Zemër"It's a long time that we try finding the lyrics to "U Knaqem" sung by Ibrahim Kasami.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Ibrahim Kasami attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Keli. We wish that's the lyrics you are looking for:

me shum halle, me shum derte
kena ardh nga ky gurbet
tash kem ardh gjith ne shpi
me u knaq, me u shkri

sa e madhe m’bahet zemra
kur vendin ton me shkel brenda
jem nje popull, shum miljona
si harrojm vendet tona

u knaqem, u knaqem tuj ba sefa
ma mir se me qen shqiptar nuk ka
u knaqem, u knaqem tuj lu tuj kcy
o me flamurin ton kuq e zi (x2)

ne ahengje, neper dasma
si gjithmon i del flaka
atmosfera n’maksimum
jo,jo sot skena gjum

sa e madhe m’bahet zemra
kur vendin ton me shkel brenda
jem nje popull, shum miljona
si harrojm vendet tona

u knaqem, u knaqem tuj ba sefa
ma mir se me qen shqiptar nuk ka
u knaqem, u knaqem tuj lu tuj kcy
o me flamurin ton kuq e zi (x2)more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019