Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilda Nuhiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20
  • Mosha:
  • 10 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Ilda Nuhiu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Në Qershor 2015, Ilda Nuhiu merr pjesë në Diamond Fest 2015 me këngën "Televizioni". Në Maj 2016, Ilda Nuhiu merr pjesë në Çelesi Muzikor 10 Junior me këngën "Ftesë Për Festival". Më datë 26 Janar 2018, Ilda Nuhiu publikon videoklipin "Ftesë Për Festival". Muzika e këngës u punua nga Defrim Behluli, teksti u shkrua nga Arta Haziri Nuhiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Defrim Behluli. Me këtë këngë, Ilda Nuhiu merr pjesë në Çelesi Muzikor 1...

>> Lexo gjithë biografinë >>


E bija e

Arta Haziri Nuhiut

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alisa Jerliu

Ana Kodra

Diana Tahiri

Anisa Veseli

Lori

Mimoza Mustafa

Ema Bytyqi

Eneda Tarifa

Gerta Heta

Julka

Tags: Ilda Nuhiu


Komente mbi këtë artist