Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Per Ty Arberi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Petkat e të mirat tona,
Edhe princi dhe kurora,
Na kanë mbetë si peng në jetë
Atje detit përtej mbetnë. (2x)

(Refreni)
E po të flas me lot në sy,
O moj e mira Arbëri,
E thurrim këngë për ty e fjalë,
O Arbëri, të qofshim falë! (2x)

Dallëndyshe një nga një,
Kur të shkoni n'viset tona,
Thoni se arbëreshët rrojnë...
Arbërinë nuk e harrojnë. (2x)

(Refreni)
E po të flas me lot në sy,
O moj e mira Arbëri,
E thurrim këngë për ty e fjalë,
O Arbëri, të qofshim falë! (2x)


Ky tekst u dërgua nga S. I.

Ilir Shaqiri - Per Ty Arberi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty Arberi".
3. Video është e këngës "Per Ty Arberi", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0