Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Yjet E Gjakovës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  43

Oooooooo hije t'paska emri,
Gjakove lulja e gjakut,
Shqipja me dy krena, ooo je molla e bajrakut,
Shqipja me dy krena, ooo je molla e bajrakut,
Toka ndizej zjarr, Mbillej po me plumba,
Paska djem Gjakova trrim si Permet Vula,
Folet prape me yje ndor s’tu dridh martina,
Yje rrite n'djepa yll si Yll Morina,
Mbahu moj nane Loke, asnjeher koke ulur,
Yjet e Gjakoves Zoti i ka perkundur,
Mbahu moj nan Loke asnjeher koke ulur,
Djepat e gjakoves Zoti i ka perkundur.

Ooooo sa her ta nxine qiellin,
Tokes i dhe burra,
Djepat prape i mbushe ooo,
Plot me Bajram Curra,
Djepat prape i mbushe ooo,
Plot me Bajram Curra,
Moj Gjakove dardane,
Varre, male, gropa,
Do ta sjell lirine pisket Ilir Soba,
Paska djem si zana yje permbi kreshta,
Yje perkun nana yll si Elton Zherka,
Mbahu moj nane Loke asnjeher koke ulur,
Yjet e Gjakoves Zoti i ka perkundur,
Mbahu moj nane Loke asnjeher koke ulur,
Djepat e gjakoves Zoti i ka perkundur,
Djepat e gjakoves Zoti i ka perkundur.


Ky tekst u dërgua nga Arlind Hasimja Nga GjakovaIlir Shaqiri
Publikimi: 01/12/2001
Muzika: Ilir Shaqiri
Teksti: Ilir Shaqiri


Ilir Shaqiri - Yjet E Gjakovës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Yjet E Gjakovës".
3. Video është e këngës "Yjet E Gjakovës", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0