Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Fjalët E Qiririt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  132

Unë për ju do të rri te tretëm,
as sa qiri të mos mbetëm.
Të venitëm te digjem dot,
këtë dëshirë e kam sa motë.

Jo as zjarrit nuk i druhem,
dhe kur s'dua që të shuhem.
Po të digjem me dëshirë,
që të bëj dritë sa më mirë.

oooo oooo oooo
oooo oooo oooo

Kur t'më shihni se jam tretur,
mos mendoni se kam vdekur.
Jam i gjallë e jam ne jetë,
jam në dritët e vërtet

II: Unë jam në shpirtin tuaj,
flakën time se merr i huaj. :II

oooo oooo oooo
oooo oooo oooo

Më është falur mua durimi,
andaj po digjem si trimi.
Së të jeni ju më mirë
të mos mbetëni në errësirë.

Dua shumë fjalë të ju them,
po kam frik se digjem shpejt.
Mos harroni urtësinë,
trimërinë e bujarinë.

oooo oooo oooo
oooo oooo oooo


Ky tekst u dërgua nga  devil   Kekka

Ilir Shaqiri - Fjalët E Qiririt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjalët E Qiririt".
3. Video është e këngës "Fjalët E Qiririt", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 2