Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Kenge Per Rasim Kiçinen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

A është ai apo vetëtima?

A është ai apo vetëtima?
N’jelek shkruar trima trima
A është ai apo vetëtima?
N’jelek shkruar trima trima

Ai është vetë Rasim Kiçina

Ai është vetë Rasim Kiçina
N’jelek shkruar trima trima
Ai është vetë Rasim Kiçina
N’jelek shkruar trima trima

Dhe kur xhamadani shkruhej vrima vrima
Siluetë e trimit shfaqej sa një lis

N’fushat e guximit
Guxonte trimëria
Majave t’Kosovës u bëhej si plis
Dhe nën këmbë dëbora
Skuqej orë e çast
Mali thahej digjej
Çahej për mjedis

Jo nuk është vetëtima po vet Rasim Kiçina
Që malit mbi mal
Prapë i bahet, plis i bahet, plis

(I gjithë teksti 2 herë)


Ky tekst u dërgua nga Nenna

Ilir Shaqiri - Kenge Per Rasim Kiçinen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Rasim Kiçinen".
3. Video është e këngës "Kenge Per Rasim Kiçinen", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0