Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Veliu - Rrugica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Në rrugicën tënde të ngushtë
kaloja me shoqërinë
midis vajzave shumë të vogla
të njoha unë dhe ty

Por, jo jo, jo jo,s'do ta besoja
se vajzën do ta dashuroja
shumë e vogël vajza më dukej
dhe thashë për mua s'rritet

Por kaluan vitet, ne të dy u njohëm
ti ishe e rritur s'ishe më e vogël
me trupin e gjatë dhe me sytë e zi
djemtë të vështronin gjithmonë me zili

Në rrugicën tënde shpesh kaloja
në sy ne u shikonim
por një ditë më unë nuk durova
dhe thashë të bisedonim

Me fytyrën tënde të skuqur
flakë prush mu afrove
fatkeqësinë unë parandjeva
kur pashë lotë të lëshoje

Të besova ty se më kishe pritur
se unë ty të quaja gjithmonë vajzë të mitur
por kur e kuptova ishte tepër vonë
se një djali tjetër fjalën kishe dhënë

Të besova ty se më kishe pritur
se unë ty të quaja gjithmonë vajzë të mitur
por kur e kuptova ishte tepër vonë
se një djali tjetër fjalën kishe dhënë

Të besova ty se më kishe pritur
se unë ty të quaja gjithmonë vajzë të mitur
por kur e kuptova ishte tepër vonë
se një djali tjetër fjalën kishe dhënë


Ky tekst u dërgua nga Elison Vrioni Tirane


Akordet:

Capo 1st fret

Intro: Bm Em A Bm (2x)

Bm———————Em
Ne rrugicen tende te ngushte
A————-Bm
kaloja me shoqerine
Bm——————–Em
midis vajzave shum te vogla
A—————-Bm
te njoha un edhe ty
Bm——————Em
por jo jo jo jo s’dota besoja
A—————–Bm
se vajzen do ta dashuroja
Bm———————Em
shum e vogel vajza me dukej
A——————–Bm
dhe thash per mua s’rritet

Refreni:
Bm(2/4)—A—————-Bm
Por kaluan vite ne te dy u njohem
———–A—————–Bm
ti ishe e rritur, s’ishe me e vogel
————-A—————–Bm
me trupin e gjat dhe me syt e zi
—————-A——————–Bm(2/4)
djemte te veshtronin,gjithmon me zili

Perseritet Intro

Perseriten te njejtat akorde
II.
Ne rrugicen tende shpesh kaloja
ne sy ne u shikonim
por nje dite me un nuk durova
dhe thash te bisedonim
me fytyren tende te s’kuqur
flak prush mu afrove
fatkeqsine une parandieva
kur pash lote te leshoje

Ref:
Te besova ty se me kishe pritur
se un ty te quaja gjithmon vajz te mitur
por kur e kuptova ishte teper von
se nje djali tjeter fjalen kishe dhen.(x2)Ilir Veliu
Publikimi: 01/12/2002


Ilir Veliu - Rrugica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrugica".
3. Video është e këngës "Rrugica", por nuk këndohet nga Ilir Veliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Veliu:


Komente 0