Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Veliu - Ate Nate Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Dolëm vonë nga vallzimi
Dhe si thurëm dot dy fjalë
Atë natë
Atë natë...
...
Dhe pse flisnim për muzikën
Unë e di se ç'doje ti
Atë natë
Atë natë...
...
Qetësinë në rrugë e prishëm
Unë këndoja
Këndoje dhe ti
Vargje t'bukra i thurem muzikës
Më fjalë të ëmbla jetonim dashuri...
...
Lozin gishtat mbi tela lodrojnë
Melodia ishim ne të dy
Dashurova unë këngën kitarën
Por më fort të dashurova ty...

Dolëm vonë nga vallzimi
Dhe si thurëm dot dy fjalë
Atë natë
Atë natë...
...
Dhe pse flisnim për muzikën
Unë e di se ç'doje ti
Atë natë
Atë natë...
...
Qetësinë në rrugë e prishëm
Unë këndoja
Këndoje dhe ti
Vargje t'bukra i thurem muzikës
Më fjalë të ëmbla jetonim dashuri...
...
Lozin gishtat mbi tela lodrojnë
Melodia ishim ne të dy
Dashurova unë këngën kitarën
Por më fort të dashurova ty...
...

Qetësinë në rrugë e prishëm
Unë këndoja
Këndoje dhe ti
Vargje t'bukra i thurem muzikës
Më fjalë të ëmbla jetonim dashuri...
...
Lozin gishtat mbi tela lodrojnë
Melodia ishim ne të dy
Dashurova unë këngën kitarën
Por më fort të dashurova ty...


Ky tekst u dërgua nga Astriti FierIlir Veliu
Publikimi: 01/12/2001


Ilir Veliu - Ate Nate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ate Nate".
3. Video është e këngës "Ate Nate", por nuk këndohet nga Ilir Veliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Veliu:


Komente 0