Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Veliu - Bileta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

BLETA.

Tek shihja bleten permbi lule
sesi me zell mblidhte nektarin
perpara sysh mu shfaqe ti o Zana
me floket e verdha permbi ball

Ref.(x2)
Si lule me ishe ti plot me arom`
dhe une prane te rrija te rrija gjithmone
ti puthja ato buzet qe zjarr te leshonin
dhe doja qe vitet mos t`kalonin
II.
Ja tek erdhi vjesht e vone
gjethet po binin nji nga nji
prej meje u ndave ti o zana
u ndave ti pergjithnji.
REF
Si lule me ishe ti plot me arom
dhe un pran te rrija te rrija gjithmon
ti puthja ato buzet qe zjarr te leshonin
dhe doja qe vitet t'mos kalonin.(x2)


Ky tekst u dërgua nga Eni


Nuk kemi video për këtë këngë.


Ilir Veliu
Publikimi: 06/12/2012


Ilir Veliu - Bileta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bileta".
3. Video është e këngës "Bileta", por nuk këndohet nga Ilir Veliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Veliu:


Komente 0