Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Veliu - Manastiri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

I.
Kur shkonim per ne venecia
Udhetonim ne me barka
Atje pash nje vajz te bukur
Me dy syt e saj te kaltra

REF.
Se dashuroj,Babaj me la,
Ne manastir me femera.

II.
Atje larte ne Palermo
Thon se eshte manastiri,
Thon se eshte me i bukuri,
Thon se eshte me i miri.

Ref.
Se dashuroj,Babai me la,
Ne Manastir, me femera,

III.
Ja tani na vjen URATA,
Ku shkoni o te mallkuar,
S'keni frik nga perendia,
Qe jeni te dashuruar.

REF.
URAT URAT,therasin GRAT,
U DASHUROVA,ME TY URAT


Ky tekst u dërgua nga Andiola (dures)Ilir Veliu
Publikimi: 01/12/2002


Ilir Veliu - Manastiri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Manastiri".
3. Video është e këngës "Manastiri", por nuk këndohet nga Ilir Veliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Veliu:


Komente 0