A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • I
  • Ilirët
  • Moj Kosove Ty Te Kam Hajmali

Live Video

Video Link

Iliret - Moj Kosove Ty Te Kam Hajmali  (Feat. Lyrical Son)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Featuring

Lyrical Son

Song from the album:

"Moj Kosove"


I
Ilirët:

Tërë amshimi pran më kaloi
Para syve koka më flut'roi
Larg vendlindjes n'diasporë
Larg vendlindje shpirtin cop
Me halle e me derte,
Qe besa jom lodh

Lyrical Son:
Heeeeej,
Emri o Festim
Jetoj en perendim
Punoj pej nanve deri n'pes
N't'zezen pa pushim
Po menoj me gjetë do koh
E me kursy çdo cent
Me mujt me ardhë n'Kosovë
E me pa vendin tem
Mi pa njerz't e mi
Tu u dashtë si dikur
Ishin ba si macë e mi
Tu u gjujt edhe me gur
Po thojn Bac u kry
Po pom doket veq fillimi
A thu a ko me mrri
Me pa korzen anej Ibri
Nuk po dalin mo përpara
Për çdo festë ashtu taman
S'po dilshin mo n'krishtlindje
Njerzt po flejshin për Bajram
Malli m'ka marr mu mledh bashkë n'mahallë
Mi thon mo mos e nguc
Se nuk bon me Shqiptar
Po red and black DES (yes)
Prap mes krenar (yes)
Pellazg Ilir i Vjetër,
Tash em thirrin Kosovarë
E ngult n'vena stema un e di temen
Shqiponja me dy krena
Um ka çelë mrena n'zemër

Refreni:(2x)
Oj Kosovë ty t'kam hajmali
Ku do që të shkoj
Për herë të baj në gji

Ilirët:

Kur më kaplonte malli për ty
T'përjkujtoja me lot ne sy
Këndoja këngë me gyrbetqar
Këndoja këngë me vllezër Shqiptar
Për ty bukuroshe që moti s'të kam parë

Refreni:(4x)
Oj Kosovë ty t'kam hajmali
Ku do që të shkoj
Për herë të baj në gji


Lyrics submited by  ngjyra
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019