Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilmo - Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Strofa:

Deshta a nuk deshta, oj nan se kam qare sonte nisem per gurbet
ah e shketa pare X2

Refren: X2

Sa e fort kjo zemer sa e fort oh zot, sa her rruga e
gurbetit mi mbush syt me lot, isha kon prej guri veq naper dynja
sa her nan t’kam perqafu nje damar me eshte tha.

Strofa:X2

Per me dal prej shpis gjithmon rand mka ra
fati kshu e deshti skam pas qka me ba..

Refreni: X2


Sa e fort kjo zemer sa e fort oh zot, sa her rruga e
gurbetit mi mbush syt me lot, isha kon prej guri
veq na per dynja sa her nan t’kam perqafu nje damar mesht tha.
Ilmo Farizi
Publikimi: 07/11/2020
Muzika: Emin Aliu
Teksti: Sami Aliu
Video Produksioni: Studiodija
Orkestrimi: Studio V5 (Valon Azizi)Ilmo - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Ilmo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilmo Farizi:


Komente 0