Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ingrid Jushi & Luis Shemini - Ndjehem Ndryshe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Sonte në një pab
unë kam zënë një cep
brenda njerëz plot
askush nuk më sheh.

Sytë po i hedh rrotull
gjumi më është vrarë
kërkoj në hapësirë
pakëz shpresë, kaq pak.

Ëndërroj unë shpesh
sikur jam me ty,
përveç vetes jo
nuk njoh asnjeri.

Mbaj një gotë në duar
rri e loz me të
dhe më pas një këngë
pëshpëris nën zë.

Befas ti hyn brënda
të shoh si në mjegull
të kam pranë dhe larg,
nuk guxoj të flas
si e zënë në faj
por vetëm hesht.

Refreni:
Dhe bota hapet
përpara meje
ndjesi të forta
më çojnë drejt teje.

Ndjehem kaq ndryshe
s’dua mëritë
në çast më fale
gjithë mrekullitë.

Dhe më zgjove ti ngadalë
nga ëndrra e thellë
dhe me vete lutem shpesh
që ky zjarr, që kjo ndjenjë
të jetë e vërtetë.


Ingrid Jushi & Luis Shemini - Ndjehem Ndryshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndjehem Ndryshe".
3. Video është e këngës "Ndjehem Ndryshe", por nuk këndohet nga Ingrid Jushi & Luis Shemini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ingrid Jushi:


Komente 0