Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irini Qirjako - Dallendyshe E Vogel  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Dy Shelege Ne Nje Portë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dallendyshe E Vogel" kënduar nga Irini Qirjako.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Irini Qirjako i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ornela Bregu - Dallendyshe E Vogel

O dallendyshe e vogel o
Moj dale dale x2

O do te pres sa te rritesh o
Moj me ngadale x2

E te behesh sa shoqkat o
Moj dale dale x2

E sa shoqkat e mehalles o
Moj me ngadale x2

...

E lum neneja qe te ka
O moj manare x2

E te ka rritur o si sorkadhe
O moj manare
E te ka rritur per sevda
O moj manare

O dallendyshe e vogel o
Moj dale dale x2

O do te pres sa te rritesh o
Moj me ngadale x2

Dallendyshe dallendyshe dallendyshe e vogel o

Remi - Dallendyshe E Vogel

uuuoooooo

Dallendyshe e vogel fluturon fluturon
ane e bane boten e kalon e kalon
kur te shkosh ne vendin tim atje larg ne prishtin atje larg ne kosovë xixellon me permallin (2x)

ref(2x)
duro duro zemer duro duro shpirti im do te kthehem ne kosovë do te kthehem ne prishtin

Dallendyshe e vogel fluturon fluturon
ane e bane boten e kalon e kalon
tisha zog me fluturu gjitha viset mej kalu nane e babë mej perqafu ah sa fort jam permallu

ref(2x)
duro duro zemer duro duro shpirti im
do te kthehem ne kosovë do te kthehem ne prishtin

nanananananananananananna

ref(2x)

Gena - Dallendyshe E Vogel

O dallendyshe e vogel o
Moj dale dale x2

O do te pres sa te rritesh o
Moj me ngadale x2

E te behesh sa shoqkat o
Moj dale dale x2

E sa shoqkat e mehalles o
Moj me ngadale x2

...

E lum neneja qe te ka
O moj manare x2

E te ka rritur o si sorkadhe
O moj manare
E te ka rritur per sevda
O moj manare

O dallendyshe e vogel o
Moj dale dale x2

O do te pres sa te rritesh o
Moj me ngadale x2

Dallendyshe dallendyshe dallendyshe e vogel o
Më Shumë Këngë Nga Irini Qirjako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet