A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Irini Qirjako - Potpuri Gjirokastrite


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/04/2013

2013-04-02T13:11:38

Këngë e albumit:

"Sorke Moj"

Këngë e albumit:

"Këngë E Atdheut Tim"


Hodha një lule në ferrë
Jasaman moj luleverdhë
Hodha një lule në ferrë
Jasaman moj luleverdhë
Jasaman Jasaman
Jasaman moj luleverdhë

Hodha një dhe mbuloj dhenë
Jasaman moj luleverdhë
Hodha një dhe mbuloj dhenë
Jasaman moj luleverdhë
Jasaman Jasaman
Jasaman moj luleverdhë

O mbuloi gjithë baçenë
Jasaman moj luleverdhë
O mbuloi gjithë baçenë
Jasaman moj luleverdhë
Jasaman Jasaman
Jasaman moj luleverdhë

Ju lule lule sajini
Jasaman moj luleverdhë
Ju lule lule sajini
Jasaman moj luleverdhë
Jasaman Jasaman
Jasaman moj luleverdhë

Dallëndyshe e vogël o dale dale
Dallëndyshe e vogël o dale dale

Do vish me ne apo jo dale dale
Do vish me ne apo jo dale dale

Unë do vij por mëma s'do dale dale
Unë do vij por mëma s'do dale dale

Më thotë bijë të rritesh o dale dale
Më thotë bijë të rritesh o dale dale

Të bënesh sa shoqet o dale dale
Të bënesh sa shoqet o dale dale

Ca gjirokastritet o dale dale
Ca gjirokastritet o dale dale

Këndoj në gjak çdo bilbila
Këndoj në gjak çdo bilbila

Tre të kuqe, tre jeshile
Tre të kuqe, tre jeshile

Cili të pëlqen moj bijë
Cili të pëlqen moj bijë

Ai që këndon më mirë
Ai qe këndon më mirë

Këndona bilbil, këndona
Këndona bilbil, këndona

Në na zëntë gjumi zgjona, këndona
Në na zëntë gjumi zgjona, këndona

Në ato baçe me limona, këndona
Në ato baçe me limona, këndona

Në na zëntë gjumi zgjona, këndona
Në na zëntë gjumi zgjona, këndona


Ky tekst u dërgua nga Xxxxx
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019