Irma Gurakuqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28
BIOGRAFIA: Irma Gurakuqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1985, Irma Gurakuqi merr pjesë në Festivali i 24-të në RTSH me këngën "Kjo Dite". Në Mars 1987, Irma Gurakuqi merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1987 me këngët "Në Gjirin Tënd Parti" dhe "Ti Çdo Ditë Vjen I Shtrenjtë Për Ne" Në vitin 2004, Irma Gurakuqi publikon albumin "Pse Keshtu?". Në vitin 2011, Irma Gurakuqi publikon albumin "Une Dhe Ti"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareUne Dhe Ti (2011)

Pse Keshtu? (2004)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Vjosana Sina

Denada Bare

Tatjana Isaj

Burbuqe Rada

Mimoza Dhamo

Rakipe Karaj

Florinda Gjergji

Suzana Qatipi

Valdete Hoxha

Redina Tili


Tags: Irma Gurakuqi