Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Gurakuqi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50
Këndon kryesisht: e lehtë

Irma Gurakuqi është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1985, Irma Gurakuqi merr pjesë në Festivali i 24-të në RTSH me këngën "Kjo Dite".

Në Mars 1987, Irma Gurakuqi merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1987 me këngët "Në Gjirin Tënd Parti" dhe "Ti Çdo Ditë Vjen I Shtrenjtë Për Ne"

Në vitin 2004, Irma Gurakuqi publikon albumin "Pse Keshtu?".

Në vitin 2011, Irma Gurakuqi publikon albumin "Une Dhe Ti".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0