Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Gurakuqi - Kjo Dite  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 24-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1985

1985-11-30T23:00:00+00:00Tik tak tak tak tik tak
Kush po troket?
Ora apo zemra?
Jo, nuk e di.

Nje zog me ndali rruges
Si per cudi
Dic' do t'shoh' edhe ai.

Shokun tim te mire une po e pres
Eshte takimi jone i pare i dashurise
Cdo me thote ai, une mire e di
Ne cdo fjale do t'kete vec dashuri.

Cdo vit, cdo vit kjo dite do te vije
Dhe ne cdo kalendar do jete.
E Hene, E Marte, kjo nuk ka rendesi
Tek une tek ti.

Cdo vit, cdo vit kjo dite do te vije
Dita e pare e dashurise.
Me diell a shi, e qeshur do te jete?
Kjo ka rendesi.

Tik tak tak tak tik tak
Oret vrapojne
Ne cdo ore te jetes
Eshte gezimi jone.

Nje zog me ndali rruges si per cudi
Dic' do t'thote edhe ai.

Perseri n'at' vend une po te pres,
Si n'at' dite te pare, te pare te dashurise.
Vetem ne nuk jemi si n'ate dite,
Tok me ne sot jane edhe femijte.

Cdo vit, cdo vit kjo dite do te vije...


Më Shumë Këngë Nga Irma Gurakuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet