Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Irma Gurakuqi - Valsi I Lumturise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

27/07/2011

2011-07-27T09:21:01+00:00

Këngë e albumit:

"Une Dhe Ti"
la la la la la.....
sa kenaqsi kur ndigjon valsin ton ne ket pranver
ai perseri po na fton ,te vallzojm si ateher
bashk me pranveren dhe ti lulzon ,lule plot er qe ne shpirt me gjalleron
refreni. vals o vals ti jeho ne me tbukrin atdhe, fusha kodra i pershkon ,ku shperthen jete e re la la la.....

ne nje vals na bashkoi dhe na fali lumturin tingujt sot i degjoj e kujtoj prap une rinin
bashk me pranveren dhe ti lulezon...... deri ne fund


Ky tekst u dërgua nga Irma GurakuqiAkordet:

La la la la la la la la Em D G Em Em D D Em C Em Em D
12*3 la
Kam kenaqsei kur ndigjoj Em D D G
Valsin tone ne ket pranvere Em D D G
Ai perseri po na fton Em D D G
Te vallezojme si atehere Em D D Em
Bashke me pranveren C C Am Am
dhe ti lulezon C C G G
Lule plot ere C C Am Am
qe ne shpirt me gjalleron C C D D
Vals o vals ti jehon D D G Em
ne te bukrin atdhe Em D D Em
Fushat tona na i pershkon C C C C
ku shperthen jete e re C D D Em
La la


Më Shumë Këngë Nga Irma Gurakuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet