Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Irma Gurakuqi - Verashitesi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Une Dhe Ti"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Verashitesi" kënduar nga Irma Gurakuqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ermira Babaliu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Hajde verashitës më jep të pi
Të lutem nxirre butin jashtë
Këtu m’a lër, afër ti rri
Të pi, të dehem sa për shtatë

Hajde verashitës mos rri por shtjer
Sa më pëlqen e shkreta verë
Qef të bëj si në të ri
Dhe gjaku ndizer menjëherë

Zem’rimet tona nuk i ndjej
Në verë t’i mbyt unë sa të shuhen
Në gaz të qarën do ta kthej
Mendimet sonte nuk më duhen

Do pi, do pi dhe do t’ja marr
Një kënge t’bukur me kitarë
Do pi, do pi dhe duke qarë
Një këngë do këndoj unë me kitarë

Hajde verashitës më jep të pi
Sa më pëlqen e shkreta raki
Më jep të pi gjer në mëngjes
Pastaj lërme që të vdesMë Shumë Këngë Nga Irma Gurakuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet