A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

I Dyzuar

Mijra kilometra sot na ndajnë,
ti me pushime ke shkuar larg.
Hera-herës dhe nervozohesh,
patjetër për mua ndjen mall.


Jeton i lodhur me dikë tjetër,
koha dobësitë s'ti fsheh më.
Mbete i dyzuar.Në shpirtin tim,
i dëshpëruar kërkon strehë.


I lagur nga shtrëngata grindjesh,
kokëulur vjen e troket tek unë.
Boll me dy strehë o i pastrehë,
s'të pranoj, mos bjer në gjunjë!


Më lodhën largimet, rikthimet,
ankimet e tua që s'kanë fund.
Harrova se kam një jetë timen,
s'dua ta trishtoj me lotët e tu!

- poezi nga Irma Kurti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019