Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Irma Libohova - C'lumturi Na Dha Kjo Jete  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1981

1981-12-01T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 20-të në RTSHKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "C'lumturi Na Dha Kjo Jete" kënduar nga Irma Libohova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Parashqevi Simaku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

.të dashuroj,
e sa pranë unë ty të ndjej

kur të shikoj,
veten time, tek ty e gjej

dashurinë e kënduam
zemrat tona dhe rininë
dhe kjo tokë, ngado që shkuam
na dha prush për dashurinë

vallë ç’fjalë mund të them
ç’lumturi na dha kjo jetë
në asnjë vend, dashuri si kjo
jo s’mund të ketë.

e lashtë tokë
toka ime, sa e dashur je
si brezat rriten këngët
zgjon tek, ne tek ne

e pastër si kjo kaltërsi
në qiellin tonë pa re
dashuria jonë
e lumtur çel.

të dashuroj e çdo çast
më pranë të ndjej
kur të shikoj, veten time tek ty e gjej
dashurinë e kënduam, zemrat tona dhe rininë
dhe kjo tokë ngado që shkuam na dha prush për dashurinë.

vallë ç’fjalë mund të them
ç’lumturi na dha kjo jetë
në asnjë vend, dashuri si kjo
jo s’mund të ketë.

e lashtë tokë
toka ime, sa e dashur je
si brezat rriten këngët
zgjon tek, ne tek ne

e pastër si kjo kaltërsi
në qiellin tonë pa re
dashuria jonë
e lumtur çel.Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...