Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Libohova - Sot Jam 20 Vjec  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 3"

Komente

Asnjë Koment

08/12/2005

2005-12-08T16:15:41+00:00URIME bashke, O shpirti im,
gezimet embel une i kujtoj
Cdo vit Nentorin pres me padurim
me ty ditelindjen dua ta festoj

Per ty sot qeshin syte e mij
Ky frymezim ne zjen ne kraharor
Cdo cast jetoj e lumtur me lirine
se me lirine une linda ne Nentor

Ref.
Sot jam 20 vjet
edhe jeta me therret
te qesh, te kendoj
dhe gezime t’enderroj

Sot jam 20 vjet
Dhe ne zemer me bucet
jeta pambarim
per te ardhmen plot shkelqim

Dhurate me prure syte e tu
gjithe buzeqeshen sonte perseri,
Me ty do t'rri o shpirt une ja keshtu
se ti me dhe te paren dashuri.

Rinia jeten zbukuron
per ne
shkelqejne yjet me aq zjarr
Me perqafo i dashur, me pasion
pushtome ti me afshin djaloshar.


Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet