Më mbaj mend (për 1 muaj)


Irma Libohova - Kur Bjen Fyelli E Qiftelia

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Bjen Fyelli E Qiftelia".
3. Video është e këngës "Kur Bjen Fyelli E Qiftelia", por nuk këndohet nga Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Irma Libohova - Kur Bjen Fyelli E Qiftelia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  45

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 4"

Komente

Asnjë Koment

08/12/2005

2005-12-08T16:15:41+00:00Bjeri çiftelisë or djalë
strofa(2x)

Kur bjen fyelli e çiftelia
Nateë deri vonë
Vet nga zemra knon malësia
krenaria jonë
Ti o fyell i barijve bukur po tingëllon
Si kristalet nëpër kroje
Zëri yt buron

refreni(2x)

Bjeri çiftelisë o djalë
Këngë e trimave ushton
kur bjen fyelli e ëifetila natën deri vonë
vet nga zemra knon malësia
krenaria jonë

strofa(2x)

Me dy tela çiftelie
Këngeë do qëndisë
do këndoj nëpër korije
shkrepave t`malësisë
Kënga ime dhe jehona
maleve t`ushtojë
të gëzohen bjeshkët tona krenaria jonë

Bjeri çiftelisë o djalë
Këngë e trimave t`ushton
kur bjen fyelli e çifetila natën deri vonë
vet nga zemra
knon malësia krenaria jonë

Bjeri çiftelise o djalë
Këngë e trimave t`ushton
kur bjen fyelli e çifetila natën deri vonë
vet nga zemra
knon malësia
hej kjo krenaria joonnë

Bjeri cçftelisë or djale


Ky tekst u dërgua nga Anonim   bletath
Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet