Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Irma Libohova - Pula Gjeli  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Muzika & Teksti:

Irma Libohova

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Mollaxhiu"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Në mesin e natës
Brënda në qymes
Bënin dashuri
Një pulë edhe një gjel

Ref:
Pulë ooo pulë
O xhan i gjelit xhan i gjelit
Përveç meje zdo gjel ti zdo gjel ti
Po të zura me një tjetër
Do të bëj meze për raki

Por pula ishte poshtër
Tradhëtare e pa besë
E zunë me një tjetër
Brënda në qymes

Ref:
Pulë ooo pulë
O xhan i gjelit xhan i gjelit
Përveç meje zdo gjel ti zdo gjel ti
Po të zura me një tjetër
Do të bëj meze për raki

Dhe gjeli ish i poshtër
Tradhëtar dhe piskuriq
E zunë me gjë tjetër
Të zhveshur lakuriq

Në mesin e natës
Në qoshe të qymesit
Pula po kënaqëj
Me puthjet e këndezit

More gjel i poshtër
More gjel i marrë
Si s'të erdhi turpë
Që më le me barrë.

Ref:
Pulë ooo pulë
O xhan i gjelit xhan i gjelit
Përveç meje zdo gjel ti zdo gjel ti
Po të zura me një tjetër
Do të bëj meze për raki


Ky tekst u dërgua nga Ervin
Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet