Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Irma Libohova - Kandil Garipi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Perla Qytetare"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kandil Garipi" kënduar nga Irma Libohova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Anton Tetaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I
Ani o Kandil-Kandil Garipi
qka ke ti qe s´po ban drië 2x
oh shumë sefan do ta bojna sonte
sa t´na qelë e lumja dritë / 2x

II
Ani mbas penxheres lalo prej sokakut
fetyra jote ndritë dynjan
oh ty t´rujt zoti lalo qe t´ka fal-e
folë me mu se s´ke ku m´qon

III
O Jargan-jagon o i ngusht-e
gjithë vija-vija
o qysh s´mi mblove lalo sa ke nata
shpatullat e mija

IV
Ani na erdh letra lalo prej Gjakoves
gjysa ish kan djegë
o prej merakut lalo smuj e knova
ia nisa te qajë me lot

V
Dashninë tande smund ta harroj-e
deri sa t´jam gjallë
oh e ne vorr un kur do te mblohem
mu për ty do t´me bjen mallëMë Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet