Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Libohova - Biri Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Biri Im" kënduar nga Irma Libohova.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Biri Im".

Ky tekst është kërkuar 33 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
33

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Korab Shaqiri - Biri Im

Më erdhe si një engjëll në kraharorin tim
dhe të desha fort, siç syri do dritën,
pranverë u bë dimri, behar shpirti im,
ca ndjenja të pamatshme mbi gjithçka u ngritën!

Sa e sa mëngjese do të zbardhin pa gjumë,
duke të t’parë ty sesi ndryshon përditë
dhe globi nuk paska bukuri më shumë
se buzëqeshja jote kur s’pari shkënditë!

Bekimin ti merr prej meje
në çdo udhë të jetës,
në çdo hap të saj
përqafoje ëndrrën
me afsh të së vërtetës
dhe bëhu, që dikush
t’ketë dëshirë të të ngjajë!

Do rritesh me dëshira përkrah fëmijëve të botës
ku puna e dashuria janë i vetmi qëllim,
të mplakesh duke mësuar mbi librat e kohës
e kohës t’i ngjash gjithmonë, biri im!

Jetëbardhë të më rritesh në këtë truall të vjetër
me hijeshinë e malit e bukurinë e detit,
asgjë s’ka në botë që duhet ta kesh patjetër,
përveç lirisë dhe identitetit!

Halil Kastrati - Biri Im

Ti kur linde biri im
Me gezim te mora ndore
Pastaj mjeket me treguan
Se ti linde i semure

Mu dogj zemra biri im
E te putha ty ne ball
Me plot sprova eshte bota
Keshtu m'duhet ti bej ball

2X
T'gjitha gishtat jane njesoj
Por ty babi te dalloj
Pak me shume shpirti me dhemb
Per ty o evladi jem

Ti nuk je si femijt e tjere
Ti dhe boten e sheh ndryshe
Kur te shoh bir te vetmuar
Po ma ndan zemren pergjysme

O Allah i gjithfuqishem
Ti je Ai qe sheron
Ne e dim o Zoti jone
Kend e don ti e sprovon

2X
T'gjitha gishtat jane njesoj
Por ty babi te dalloj
Pak me shume shpirti me dhemb
Per ty o evladi jem

O ju prinder te sprovuar
Mos merziti e behuni t'fort
Kjo dynja eshte shume e shkurt
E shperblimi eshte i plote

Sabri Fejzullahu - Biri Im

Nje dite kur te plakem
dhe nuk jam me ai qe isha
ke durim biri im
me kupto dhe kur perseris te njejtat fjale
me degjo biri im dhe kujto
kujto kohen kur te flisja
te njejtat perralla i perserisja
per ty o drit e syve t'mi
per t o drit e syve t'mi
sa shume te du o biri im
mos na le vet
qendro me mu te lutem shume
mos mem lan, sot jam sot jam,
e neser s'jamm
e kur kambet tme jane lodhur me mbaj,
me mbaj per dore
sikur une, sikur une dikur ty
se kur ishe ti i vogel shum dor per dor ecnim bashk ne te dy
kujto kohen kur te flisja
te njejtat perralla i perserisja
per ty o drit e syve t'mi
per ty o drit e syve t'mi
sa shume te du o biri im
mos na le vettt
qendro me mu te lutem shume
mos mem lan, sot jam sot jam,
e neser s'jamm
sot jam e neser s'jam.

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 27/03/2021
Muzika: Arjan Dredhasi
Orkestrimi: Arjan Dredhasi
Video Produksioni: Chill Pro
Teksti: Dritan DostiMë Shumë Këngë Nga Irma Libohova:


Komente mbi këtë këngëIrma Libohova - Biri Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Biri Im".
3. Video është e këngës "Biri Im", por nuk këndohet nga Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.