Më mbaj mend (për 1 muaj)

Isea Çili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 14 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Isea Çili është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Në vitin 2012 me këngën “Për Mëmëdhenë” vetëm 5 vjeçe, hap spektaklin “100 Vjet Muzikë” në Tv Klan. Në vitin 2014 luan si Kozeta e Vogël në Muzikalin “Të Mjerët” në Tv Klan. Si dhe pjesëmarrëse në disa Muzikale për fë mijë të organizuara nga QKKF Tiranë, “Rozi dhe kopështi magjik”, etj. Në vitin 2019, Isea Çili merr pjesë në Voice Kids Albania 3. Më 29 Shtator 2019 fiton Çmimin e Parë në festivalin e RTSH Junior Eurovision Albania me këngën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


E bija e

Ernis Çilit

Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Isea Çili

Komente 0