TEKSTESHQIP

Ismet Balaj
Perhajr Synetia
Lyrics

Lumi baba i lumi per kete shyhret
Fort jam gzue fort jam gzu p'e baj djalin synet
Po i pres te dera, po vijn miqt pa ndale
E kam ba synet o ma t'mirin djale

REF.:
Nau ka mbush gzim e ma shyhret
Po vijn urimet kah nuk i pret
Urojn dashamir e urojn miqasia
Urime mor vlla t'koft perhajr synetia

Lumja nana fort u gzue ka mbetur pa fjal
Ja dine zemren, ja dine gzimin veq ai qe ka djal
E ka prit me vite, e shpesh e ka pa anderr
Kur ta ban synet djalin, e kur ta ban dhanderr.

REF.:
Nau ka mbush gzim e ma shyhret
Po vijn urimet kah nuk i pret
Urojn dashamir e urojn miqasia
Urime mor vlla t'koft perhajr synetia
INFO
Ka material edhe për videotekën shqiptare, sepse projekti muzikor erdhi i finalizuar në ekranet tona me profesionalizëm me anë të një klipi muzikor, produksioni i të cilit është punuar nga Red Media. Videoklipi u publikua më 17 Maj 2019. Komponimi dhe teksti u shkruajt nga vetë artisti, teksa për këngën ka punuar si orkestrues Vedat Lushtaku.
Renditja:
Top 200