TEKSTESHQIP

Ismet Peja & Burim Mehmeti
Knoma Kengen Sa T`jam Gjalle
Lyrics

ISMETI

dikur une isha i ri knojsha
me shokt e mi
mirepo jeta kshtu e ka shkoj rinia
s`kthehet ma.
mirepo jeta kshtu e ka shkoj rinia
s`kthehet ma.

BURIMI

per here te pare kur t`pata pa per here t`pare kur t`pata ni
sikur ylli po qet driteme kangt tua une jam rrite.
sikur ylli po qet drite me kangt tua une jam rrite.
ISEMETI-BURIMI

sot po knojme per shokte e tusot po knojme per shokte e mi
te dy bashke e kem nje malle knoma kangen sa t`jam gjalle.

sot po knojme per shokte e tusot po knojme per shokte e mi
te dy bashke e kem nje malle knoma kangen sa t`jam gjalle.

BURIMI

po i lutem Zotit shume 100 vjet ti me jetu
sa shume zemra ke me i gzu
shume dashni ke me i bashku
sa shume zemra ke me i gzu
shume dashni ke me i bashku.

ISMETI

te lumt goja per kto fjale ti ma mbushe zemren vaj
100 vjet une me jetu
n`darsem djalit t`kisha knu.
100 vjet une me jetu
n`darsem djalit t`kisha knu.

ISMETI-BURIMI

sot po knojme per shokte e tusot po knojme per shokte e mi
te dy bashke e kem nje malle knoma kangen sa t`jam gjalle.

sot po knojme per shokte e tusot po knojme per shokte e mi
te dy bashke e kem nje malle knoma kangen sa t`jam gjalle.

DËRGOI:
INFO
Më në fund pritja e adhuruesve mbaroi dhe ky projekt vjen i finalizuar i ilustruar këndshëm edhe me videoklip, i cili u publikua më 12 Qershor 2010. Kompozimin dhe tekstin e realizoi Besim Bunjaku.